Ceník masáží a baňkování

Vyberte si z naší nabídky masáží

masérka Hanka Vyšinská

Klasická masáž

Klasická (regenerační) masáž uvolňuje masírované svalstvo, povzbuzuje krevní oběh, tím obohacuje krev kyslíkem, zlepšuje výživu buněk a zvyšuje elasticitu svalstva. Klasická masáž je vhodná při přepracovanosti, stresu či bolestech zad.

Klasická masáž je prováděna na celé tělo nebo jen na vybrané části (záda, krk, šíje, horní a dolní končetiny...).

Cena 800 Kč / 60 min

Cena 1100 Kč / 90 min

Relaxační celotělová olejová masáž

Používají se při ní jemnější a pomalé hmaty pro navození klidu a pohody. Relaxační masáž je nejen uklidňující, ale také Vám zbaví bolestí hlavy, nespavosti a psychického napětí. Nenechte stres, aby Vás pohltil, zbavte se ho touto velice příjemnou metodou.

Cena 800 Kč / 60 min

Cena 1100 Kč / 90 min

Sportovní masáž

Obdobná klasické, zaměřeno na sportovce, důkladnější a důraznější propracování svalstva. Hmaty rychlejší, intenzivnějši.

Dokáží účinně pomoci k rychlé úlevě svalům a uvolnění kůže. Současně stimulují lokální lymfatické dráhy k odplavování odpadních látek a kyseliny mléčné ze svalů, prohřívají a odlepují zatuhlou kůži od svalů, a hloubkově masírují svaly vč. jejich úponů.

Pro koho jsou sportovní masáže vhodné? Sportovní masáže doporučujeme všude tam, kde se svaly dostávají buďto jednorázově, nebo pravidelně do velké fyzické zátěže např. při fyzicky náročném povolání, při pravidelném sportovním tréninku, zápase, turistice, při sezónních domácích pracech.

Cena 850 Kč / 60 min

Cena 1150 Kč / 90 min

Těhotenská masáž

Dokud je žena schopna ležet na břichu a cítí, že netlačí na plod, probíhá masáž stejným způsobem jako u žen negravidních. V pokročilé fázi těhotenství se provádí masáž zad v poloze vleže na boku a masáž šíje vleže na zádech. Při uvedeném postupu je možno dobře masírovat namáhaný kříž a bedra, ale i unavené nohy zezadu a dolní polovinu hrudní páteře. V případě bolestí ramenou (trapézy), krční a mezilopatkové oblasti - masíruje se v poloze vleže na zádech nebo vsedě. V sedě se dá rovněž dobře promasírovat horní část hrudní páteře. Takto lze těhotnou ženu masírovat až do porodu.

Cena 800 Kč / 60 min

Cena 1100 Kč / 90 min

Manuální lymfatická masáž

Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky,celulita (pomerančová kůže) a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Jemnou a přesně určenou technikou manuální lymfodrenáže se odblokují hlavní uzliny a odvede se drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Je účelná,  velice příjemná a relaxační.

Oblíbené jsou i lymfatické masáže k odstranění otoků v obličeji, otoků očních víček, k redukci "váčků" pod očima a "druhé brady". Prostě pokud Vás trápí otoky kdekoliv na těle, je pro Vás lymfatická masáž to pravé.

Kontraindikace

  • při nádorovém onemocnění
  • při akutním bakteriálním a virovém onemocnění - angína, chřipka, atd.
  • při akutním žilním onemocnění s trombózou či zánětem
  • při pravo i levostranné srdeční insuficienci, astma cardiale
  • při zvýšené funkci štítné žlázy - hyperthyreosa
  • při zvýšeném svalovém tonusu - hypertonie
  • při chronické bronchitis - uleví od bolesti, popřípadě zmenší otok

Cena   800 Kč / 60 min

Cena   1100 Kč / 90 min

Cena  2000 Kč / celé tělo

Baňkování

Baňkování je vakuová masáž, která se provádí pomocí skleněných nebo jiných baněk na principu Headových reflexních zón. Ze zdravotního hlediska ovlivňuje hlavně  lymfatický systém a v praxi je vhodnou kombinací ostatních masáží.

Baňkováním rozumíme přikládání skleněných nádobek, ve kterých je vytvořen podtlak, což způsobí jejich přisátí na pokožku. Baňky se přikládají na určená místa (reflexní zóny, akupunkturní body, ashi zóny) nebo se používají k masáži. Baňky jsou různého tvaru, obvykle kulovitého nebo zvonovitého tvaru, s průměrem otvoru asi 15 - 90mm​​. Efekt baňkování je v regulaci toku krve. Má napomáhat vytažení škodlivin na povrch a jejich vyloučení. Otevírá kožní poty a umožňuje eliminaci škodlivin.

Hlavním cílem léčení odsávacími baňkami je posílit samoléčící síly organismu, dát je do pohybu, aktivizovat a regenerovat celý organismus a zvyšovat jeho výkonnost. V současnosti se baňkování pro svoji nenáročnost a pozoruhodný účinek při léčení mnoha akutních a chronických nemocí dostává znovu do pozornosti lékařů i laiků.

Účinky baňkování

Účinky baňkování se dají shrnout do následujících bodů:

a) zrychluje se metabolismus v kůži, zlepšuje se činnost potních a mazových žláz, zvyšuje se přísun živin ke tkáni,
b) podpora regenerace kůže a zvýšení její odolnosti vůči různým škodlivinám,
c) podtlakem se stimuluje krevní a lymfatický oběh, zvýšený průtok krve znamená zvýšení teploty v kůži a ve svalech,
d) u kloubů bylo pozorováno zvýšení sekrece synoviální tekutiny, baňkování odstraňuje spasmy kolem postiženého kloubu,
e) stimulace vnitřních orgánů, zvyšuje peristaltiku, motilitu gastrointestinálního traktu, zlepšuje trávení a vstřebávání živin,
f) stimulace nervových zakončení.

Cena 800 Kč / 60 min


Objednejte si termín masáže